S nástupem e-tržeb se do popředí dostává otázka, jaký operační systém pro elektronickou evidenci tržeb zvolit. My jsme se zaměřili na platformu Android, která živnostníkům i firmám nabízí rozmanitou paletu služeb pro jejich podnikání, a navíc zaujme svou příznivou cenou.

Pokladní systémy postavené na Androidu jsou nejen u nás, ale i ve světě stále populárnější. Je tomu tak především díky jejich jednoduchosti a nízké nákladovosti. Ovšem nejsou to jen tyto dva důvody, proč každoročně roste počet uživatelů tohoto mobilního operačního systému. Pojďme se zblízka podívat na to, co se za úspěchem Androidu skrývá.

Intuitivní ovládání

Hlavní přednosti platformy Android nás zajímaly především v souvislosti s pokladními systémy. O nich hovoří Martin Jonáš, ředitel pro zákaznickou podporu ze společnosti Dotykačka, která podnikatelům a firmám dodává dotykové pokladny i pro elektronickou evidenci tržeb: „Na trhu je mnoho cenově dostupných zařízení s tímto systémem, a tak je Android bezesporu nejrozšířenější mobilní operační systém a pro mnoho zákazníků také nejpřijatelnější. Zná ho a pohybuje se v něm takřka každý. Nejen naše pokladní aplikace pak reflektuje zažitý styl ovládání Androidu, díky tomu je její ovládání jednoduché a intuitivní. Uživatel nepotřebuje mnoho času, aby se v uživatelském rozhraní a funkcích Dotykačky zorientoval.“ Zeptáte-li se Martina Jonáše na srovnání se systémem Windows, na kterých také pokladní systémy běží, má následující odpověď: „Pokladní systémy založené na systému Windows jsou složitější na ovládání, ale dokážou uspokojit nároky opravdu velkých provozů. Android zase nabízí jednoduchost a nízké náklady na pořízení a provoz pokladny, což je fakt, který přesvědčí nejednoho podnikatele. Důležité jsou také rychlé a bezproblémové aktualizace instalovaných aplikací.

 

Přečtěte si celý článek