Omezení shromažďování


Od 14. října do do 3. listopadu platí omezení shromažďování na max. 6 osob (s výjimkou rodin a zaměstnání).

 

Plošné uzavření restaurací, barů, klubů a hospod


Od 14. října do 3. listopadu budou zcela uzavřeny všechny provozovny stravovacích služeb (s výjimkou hotelových restaurací, které mohou být k dispozici svým hostům do 20:00 hodin a otevřené může zůstat také stravování pro zaměstnance, tzn. závodní jídelny a kantýny). Restaurace budou moci vydávat jídlo pouze s sebou. Výdejní okénka restaurací však budou moci fungovat do 20:00.

Náš tip: Vyzkoušejte objednávkový systém Vyzvednisi.cz a zůstaňte v kontaktu se svými zákazníky.

 

Zákaz pití alkoholu na veřejných místech.


Od 14. října do 3. listopadu platí zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech, tzn. na ulicích, v parcích, na hřištích apod.

 

Roušky také na zastávkách


Od 13. října až do odvolání bude nově povinné nosit roušky i na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejich nástupištích, v přístřešcích a čekárnách. Nadále platí předchozí nařízení chránit si nos a ústa ve všech uzavřených prostorách, při cestování veřejnou dopravou, na úřadech, v sociálních a zdravotnických zařízeních.

 

Uzavření škol


Od 14. října do 1. listopadu budou zavřené všechny školy pro prezenční výuku, žáci a učitelé tak přejdou na distanční vzdělávání (s výjimkou mateřských škol).  Toto nařízení je komplikací nejen pro rodiče, ale také pro zaměstnavatele, kteří se snaží svým zaměstnancům vyjít vstříc např. v podobě povolení práce z domova, tzv. homeofficu.

Náš tip: Zorganizujte si svůj čas, poradíme Vám, jak zvládnout dlouhodobý home office.