Prodejny bez obalu zažívají boom díky celosvětově sílící filozofii "Zero waste", tedy "nulový odpad", což je nový trend, který se pomalu dostává i do ČR. Nakupování bez obalu je rozšířené zejména v Severní Americe, Kanadě či v západní Evropě. Hodně příznivců má např. ve Francii či v Itálii. Idea je jednoduchá – eliminovat odpad. Kromě ekologických výhod má tato metoda i nesporné ekonomické výhody pro zákazníky, a sice že nemusí platit za obal, který podle řady studií tvoří od 5 až do 50 procent maloobchodní ceny výrobku. A jak to vlastně vypadá v praxi? Na to jsme se zeptali našich zákazníků, kteří si otevřeli bezobalové prodejny. 

Manželé Tomáš a Lucie Tvrdí provozují prodejnu bez obalu Smysl - život bez obalu ve Znojmě.

“Tento obor jsme si zvolili, abychom mohli pomoci od zbytečných plastů a chránili přírodu pro budoucí generace. Poslední dobou se bezobalové prodejny hodně rozmáhají a lidé se začínají zajímat o kvalitnější potraviny, což je samozřejmě dobře. Naší hlavní myšlenkou je, naučit lidi předcházet zbytečnému odpadu. Chceme jim připomenout, že dříve jsme žádné plasty a jednorázové obaly nepotřebovali. Nabízíme kvalitní potraviny bez obalu a certifikovanou přírodní kosmetiku a drogerii. Zákazníky získáváme hlavně na Facebooku, je to asi nejúčinnější nástroj. Dotykačka nám pomáhá především v tom, že je jednoduchá a snadná na ovládání. Díky ní máme výborný přehled o stavu skladu.”

Také paní Gabriela Holečková vnímá bezobalové prodejny jako možnost stát se součástí změny a šíření osvěty. Jelikož má velmi pozitivní vztah k ekologii, provozuje již přes dva roky prodejnu Bez obalu v Ostravě. 

“První příznivce jsme oslovili pomocí internetu a prezentace na různých akcích. Naštěstí stále více lidí začíná vnímat nadbytek odpadu, rádi bychom, aby si všichni našli svoji cestu k bezobalovému nakupování. Přestěhovali jsme se do centra Ostravy a zákazníci k nám již chodí i na doporučení. Do budoucna bychom rádi rozšířili možnost samoobslužného nakupování. Dotykačka je intuitivní a jednoduchý program, který má přehledně vedené skladové hospodářství a spoustu funkcí, o kterých bych ani netušila, že je možné využít.”

 

Smysl - život bez obalu  Další zákazníci Dotykačky

 

 

Získejte naši pokladnu již dnes a podnikejte s Dotykačkou
 

Za tuto cenu získáte nejen spolehlivou pokladnu, ale také NONSTOP technickou podporu zdarma, která funguje i o víkendu, aktualizace pokladního softwaru zdarma, školení pro zákazníky zdarma a více než 70 funkcí jako je mobilní číšník, rezervační systém a objednávkový systém!

Chci koupit pokladnu   Chci domluvit schůzku

 

 

Vyzvedněte si pokladnu přímo na naši pobočce v Praze nebo v Brně
 

Za pokladnu můžete zaplatit v hotovosti a vyzvednout si ji osobně přímo na naši pobočce v Praze nebo v Brně. Náš personál je připraven vám zodpovědět vaše dotazy a pomoci vám s nákupem pokladny.