Jak legálně neevidovat/nefiskalizovat účtenky

 

1. prosince 2016 vypuklo pravé šílenství spojené s EET. Povinnost evidovat své tržby mají všechny gastro provozovny i ubytování. Ale co si počít, když se v restauraci zákazník rozhodne odnést si druhé jídlo sebou domů? 

 

V případě, že se návštěvník výše zmiňované restaurace rozhodne zkonzumovat jídlo na místě, spadá do 1. vlny EET a musí evidovat od 1. prosince 2016. Pokud si však vezme druhé jídlo s sebou, už se tato tržba evidovat nemusí, ale pozor! Takeaway je z evidence tržeb vyloučeno pouze do 1. března 2018

 

Kouzelné tlačítko EET

 

Jak tedy vyřešit situaci, kdy má podnikatel pouze jednu pokladnu a přitom spadá do různých fází povinnosti elektronicky evidovat své tržby? Právě pro tyto případy tu je takzvané fiskalizační tlačítko. A protože chceme našim zákazníkům vyjít vstříc, takové "tlačítko" nefiskalizovat neboli neevidovat jsme v souladu se zákonem do naší aplikace přidali. Pokladní systém tak rozdělí, co jde do centrální evidence EET a co už nikoli. 

 

 

Nefiskalizovat účtenky můžete pouze v souladu se zákonem o evidenci třžeb. Konkrétně se jedná o tržby, které jsou vyloučené z evidence tržeb. Jako příklad, kdy podnikatelé nemusí fiskalizovat účtenky, jsou restaurace a stánkaři za jídlo s sebou (takeaway), a to až do 1. března 2018.