Finanční správa dne 13. 6. 2016 spustila testovací playground evidence tržeb, který umožnil vývojářům otestovat si komunikaci s centrálním systémem a zjistit, zda při komunikaci postupují po technické stránce správně. Naše IT oddělení bylo tak dobře připraveno, že se nám hned druhý den podařilo vytisknout účtenku s FIK. Další dny jsme si pak hráli dál a zjišťovali jsme, zda dobře vytváříme PKP, BKP a zprávy správně podepisujeme. 

Hlavní důvod setkání s novináři byl takový, že jako dodavatel pokladního systému přicházíme na různých odborných seminářích a veletrzích do styku s živnostníky, kterých se evidence tržeb bude týkat a často v tomto tématu tápou, navíc nemají dostatek potřebných informací a mnohé jejich otázky zůstávají bez odpovědi. Toto setkání má za cíl alespoň na některé z jejich dotazů odpovědět a na ty ostatní alespoň upozornit. 

Za podnikatelskou veřejnost se zúčastnil Michal Tretter, majitel Tretters´ baru. Za Dotykačku obchodní ředitel Petr Hulec a IT ředitel Ondřej Bohuslav.  
 

Ke stažení: