Které prodejny mohou být otevřené (mimo státní svátky)


V tomto směru se nic nemění oproti předchozím dnům. Žádné výjimky uděleny nebyly a tak nadále mohou zůstat otevřené pouze obchody se základním zbožím jako jsou např.:

  • prodejny potravin a drogerie
  • lékárny, optiky
  • prodejny krmiva, osiva, zahrádkářské nebo domácí potřeby
  • květinářství a zahradnictví
  • tabákové výrobky
  • pohonné hmoty atd.
  • kompletní seznam povolených prodejen najdete v našem předchozím článku.

 

Je povolený prodej velikonočního sortimentu?


V minulých dnech probíhala náročná jednání vlády se Svazem obchodu a cestovního ruchu a také s Hospodářskou komorou. Výsledkem je stanovisko, které oficiálně povoluje prodej velikonočního sortimentu bez omezení. Aktuálně otevřené provozovny tak mohou nabízet tradiční pomlázky, výrobky z proutí, velikonoční dekorace, jarní květinové vazby a další tématický sortiment.

 

A jak to bude na Velikonoční pondělí?


Zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě, zakazující prodej ve vybrané státní svátky, se sice ani letos o Velikonocích neuplatní (jednoduše řečeno „neplatí“), protože je nouzový stav, nicméně prodej v maloobchodě nebude možný z důvodu krizových opatření Vlády ČR. Ve dnech státních svátků navíc neplatí výjimky pro potraviny, drogerie, prodejny novin a časopisů a další provozovny. Po oba státní svátky (Velký pátek 2. dubna 2021 a Velikonoční pondělí 5. dubna 2021) musejí být uzavřeny všechny provozovny s výjimkou čerpacích stanic, lékáren, prodejen na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích, prodejen ve zdravotnických zařízeních a některých stravovacích služeb. Podrobný výklad najdete ve zprávě České obchodní inspekce.

 

Omezení volného pohybu osob stále platí!


Naše země se oproti loňskému roku nachází aktuálně v tzv. lockdownu s výrazným omezením volného pohybu osob. Zakázáno je především překročit hranice okresu, ve kterém žijeme (s výjimkou cesty k lékaři, do zaměstnání nebo na úřad), stejně jako shromažďování osob na veřejnosti nebo návštěva příbuzných, které s námi nežijí ve společné domácnosti.

Výše uvedená nařízení prakticky znemožňují tradiční velikonoční koledování a vláda tak vyzývá občany, aby je dodržovali v maximální možné míře.
  

Zvažujete pořízení nové pokladny?


Přidejte se k 25 000 spokojeným zákazníkům a pořiďte si pokladní systém od Dotykačky. Pomůžeme vám zdarma přivádět zákazníky a snadněji řídit profitabilitu podnikání. Samozřejmostí je pozastavení plateb za licenci, když máte zavřeno. Usnadněte si podnikání s praktickými funkcemi a množstvím výhod.
 

Chci koupit pokladnu Chci nezávaznou schůzku