Jednoho rána na mě v poště vykoukl e-mail od kolegyně z HR Zuzky s tajemným názvem „Krabice od bot“. Zvědavost mi nedala a otevřela jsem ho jako první. Mile mě překvapil jeho obsah, a ačkoliv podobných e-mailů jsem za život obdržela nespočet, tenhle mě dostal svojí „jednoduchostí“ a přitom obrovskou silou.

SÍLA OKAMŽIKU!
 

Každý rok probíhá akce, do které se zapojují lidi z celé republiky, převážně děti, protože akce nese podtitul: Děti darují dětem. Kouzlo projektu spočívá v tom, že se do krabice od bot zabalí nějaké drobné hračky, věci, které už doma nevyužíváte, nevhodné dárky, nevyužívaná kosmetika (laky, rtěnky, vůně, mýdla), kosmetické vzorky, duplicitní dárky, pastelky, omalovánky, sladkosti s delší dobou trvanlivosti. Prostě COKOLI, co máte doma NAVÍC a co by udělalo radost dětem z dětských domovů, ze sociálně slabších rodin, azylových či krizových domů atp. Je to tak snadné a přitom to rozzáří velké množství dětských očí, bere to skoro dech. Skutečně stačí tak málo…

Hned jak jsem přijela domů začalo velké rozdělování. Kosmetika, kterou jsem dostala a nikdy nepoužila nyní čekala na svoji novou majitelku. Dětské sponky, ze kterých už dávno moje dcera odrostla, čelenky, šály a čepice s motivem co není vhodný pro zasloužilou matku, ale teeneger ho dozajista ocení. Odvážné laky na nehty, balíček vzorků sprchových gelů, co čekalo na strýčka příhodu v zapadlém koutě koupelnové skříňky a mnoho dalších drobností, co jsem kdysi odložila a totálně na ně zapomněla. Z jedné krabice jsou naráz dvě. Naplňuje mě hřejivý pocit důležitosti. Díky mně bude mít nějaké dítě krásné Vánoce.

SPOLEČNOST, CO DĚLÁ ZÁZRAKY!
 

Další den v práci jsem zjistila, že e-mail nezasáhl pouze moje srdce, ale i srdce ostatních kolegů, kteří se do projektu aktivně zapojili. Emotivní rozhovory, nápady a plány, jak ještě víc udělat dětem radost vzbudil zájem i u našeho vedení. Padl první nápad, pak druhý, nějaké ladění, co může udělat pokladní systém pro radost opuštěných puberťáků a pak to přišlo. Bylo to jako blesk z čistého nebe, ale bylo to GENIÁLNÍ. EET pokladny Dotykačka jsou přece prodávané s 8“ tabletem na platformě Android, která podporuje množství her a aplikací, které mají dospívající děti tolik rádi. Tablet k Vánocům si přeje každé druhé dítě, proč tedy nesplnit sen alespoň pár z nich?

Ve spolupráci s místní organizátorkou akce „Krabice od bot“ byl vybrán dětský domov PEPA, kde již netrpělivě čekají na své vánoční dárky v „Krabici od bot“ a některé z nich budou letos i od Dotykačky. Věříme, že jim pomohou si uvědomit, že je dobré věřit na zázraky. Říká se, že když si člověk něco opravdu hodně moc přeje, jeho přání bude vyslyšeno a dřív nebo později se splní. Četla jsem to v některé knížce od Paula Coeleho. A je to pravda! Člověk musí snít a věřit na zázraky. 

Jsem moc ráda, že pracuji ve společnosti, která věří v zázraky a pomáhá tam, kde je to potřeba. Ve firmě, která naslouchá a není hluchá k okolnímu světu. Naplňuje mě to zvláštním pocitem štěstí. Děkuji, děkuji všem, kteří se zapojili a děkuji za splněná přání dětí tam venku.

Alena Fischerová, marketing
Dotykačka ČR s.r.o.

Jaká fáze EET se Vás týká?

Informaci obdržíte obratem do Vašeho e-mailu.